
Modell L3 Från Fluminer gruvdrift scrypt Algoritm med en maximal hashhastighet på 9.5 GH/s för en strömförbrukning på 1700W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 4.09 | $ 124.64 | $ 1 495.67 |
| Elektricitet | $ 1.63 | $ 49.67 | $ 596.09 |
| Vinst | $ 2.46 | $ 74.97 | $ 899.58 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 9.5 GH/s±10% | 1700W±10% | 178.95j/GH | $ 2.46 |
| Tillverkare | Fluminer |
| Modell | L3 |
| Release | Jan 2026 |
| Storlek | 140 x 300 x 450mm |
| Vikt | 13800g |
| Bullernivå | 45db |
| Kraft | 1700W |
| Spänning | 110-240V |
| Gränssnitt | Ethernet / WiFi |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Europa | I lager | Aldrig | |||
Förenade kungariket | I lager | 765 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 696 Dagar |