
Modell M36 Från MicroBT gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 164 TH/s för en strömförbrukning på 5576W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 5.85 | $ 178.07 | $ 2 136.88 |
| Elektricitet | $ 5.35 | $ 162.93 | $ 1 955.17 |
| Vinst | $ 0.50 | $ 15.14 | $ 181.72 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 164 TH/s±10% | 5576W±10% | 34.00j/TH | $ 0.50 |
| Tillverkare | MicroBT |
| Modell | M36 |
| Release | May 2023 |
| Storlek | 267 x 147 x 401mm |
| Vikt | 16000g |
| Bullernivå | 50db |
| Kylning | Hydro cooling |
| Kraft | 5576W |
| Spänning | AC 380~480 |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |