
Modell M60 Från MicroBT gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 172 TH/s för en strömförbrukning på 3422W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 6.13 | $ 186.66 | $ 2 239.88 |
| Elektricitet | $ 3.29 | $ 99.99 | $ 1 199.89 |
| Vinst | $ 2.85 | $ 86.67 | $ 1 039.99 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 172 TH/s±10% | 3422W±10% | 19.90j/TH | $ 2.85 |
| Tillverkare | MicroBT |
| Modell | M60 |
| Release | Feb 2024 |
| Storlek | 430 x 155 x 226mm |
| Vikt | 13500g |
| Bullernivå | 75db |
| Fläkt(ar) | 2 |
| Kraft | 3422W |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | -5 - 35 °C |
| Luftfuktighet | 5 - 95 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 218 Dagar | |||
Förenta staterna | I lager | 198 Dagar | |||
Kina | I lager | 198 Dagar |