
Modell NerdQAxe Från NerdMiner gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 4.8 TH/s för en strömförbrukning på 76W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 0.17 | $ 5.21 | $ 62.49 |
| Elektricitet | $ 0.07 | $ 2.22 | $ 26.65 |
| Vinst | $ 0.10 | $ 2.99 | $ 35.84 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 4.8 TH/s±10% | 76W±10% | 15.83j/TH | $ 0.10 |
| Tillverkare | NerdMiner |
| Modell | NerdQAxe |
| Även känd som | NerdQaxe++ |
| Release | Mar 2025 |
| Storlek | 20 x 10 x 5mm |
| Bullernivå | 40db |
| Fläkt(ar) | 1 |
| Kraft | 76W |
| Gränssnitt | WiFi |
| Temperatur | 5 - 40 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 65 % |