
Modell Rig Från Proto gruvdrift sha-256 Algoritm med en maximal hashhastighet på 819 TH/s för en strömförbrukning på 12000W.
| dagligen | Månadsvis | Årligen | |
|---|---|---|---|
| Inkomst | $ 29.21 | $ 889.04 | $ 10 668.45 |
| Elektricitet | $ 11.52 | $ 350.64 | $ 4 207.68 |
| Vinst | $ 17.69 | $ 538.40 | $ 6 460.77 |
| Algoritm | Hashrate | Förbrukning | Effektivitet | Lönsamhet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 819 TH/s±10% | 12000W±10% | 14.65j/TH | $ 17.69 |
| Tillverkare | Proto |
| Modell | Rig |
| Release | Sep 2025 |
| Storlek | 390 x 290 x 500mm |
| Vikt | 50000g |
| Bullernivå | 80db |
| Fläkt(ar) | 6 |
| Kraft | 12000W |
| Spänning | 208-240V |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Luftfuktighet | 10 - 90 % |
Leverantör | Land | Leverans | ROI | Opt. | Pris |
|---|---|---|---|---|---|
Förenade kungariket | I lager | 293 Dagar | |||
Förenta staterna | maj 2026 | 266 Dagar |